jakość powietrza a bieganie, gdzie szukać ?

jakość powietrza a bieganie, gdzie szukać ?

Chcę skorzystać kalkulatora BMI, bo mam nadwagę, ale chce się przekonać czy to już powód do alarmu czy jednak jeszcze na spokojnie może sobie jakoś funkcjonować?

MBsmoke

Posty: 1

 
U mnie kalkulator BMI wskazał wagę prawidłową, lecz cały czas człowiek musi się pilnować. Niewiele trzeba, aby wejść w nadwagę, a później jest już o dużo, dużo z trudem.

namok

Posty: 14

 
Na wszystko ma wpływ powietrze, jakim oddychamy, zatem trzeba to sprawdzać. W wielkich miastach w okresie zimowym nie ma świeżego powietrza, zatem bieganie tam bardziej szkodzi niż pomaga. Już samo chodzenie po takim mieście jest bardzo szkodliwe dla naszego zdrowia.

Grabow12

Posty: 2

 
Od lat powtarzamy, iż jakość powietrza, a bieganie to ściśle powiązanie. Tutaj istotne jest, aby biegać w jak najlepszych warunkach. Można ściągnąć sobie specjalne raporty pogodowe ze swojego miasta. W ten sposób łatwiej będzie nam zaplanować, kiedy mamy biegać. Nieraz należałoby, chociaż trochę poczekać na poprawę warunków.

Grabow12

Posty: 2

 
Biegać za mocno nie lubię, dlatego nie za bardzo pomogą w szukaniu kalkulatora biegowego. Czasami jakiś spacer i tyle. Akurat mam to szczęście, że nie ważę zbyt wiele i mogę jeść, co chce. Wszyscy mi tego zazdrosną.

090913123

Posty: 2

 
Korzystałem z kalkulatora biegowego i u mnie działa to niezwykle dobrze. Akurat ja długodystansowcem nie jestem i wystarcza mi pięć kilometrów, niemniej jednak określiłem tempo i wiem ile czasu trzeba, aby przebiec ten odcinek drogi.

PucH2

Posty: 8

 
Trzeba sprawdzać, jaka jest, jakość powietrze przed bieganiem, a wtedy wybierzemy najlepszy czas. Przeglądając raporty pogodowe wiemy czy biegamy teraz czy czekamy godzinę, aż zacznie się robić o wiele lepsza pogoda. Nie chodzi tylko o temperaturę, ale przede wszystkim o to, aby nie było w mieście zbyt wiele smogu.

Black_Riot

Posty: 6

 
Mam taki orientacyjny kalkulator biegowy ze strony https://www.runisfun.eu/kalkulator-biegowy i według mnie działa bardzo dobrze. Polecam sobie sprawdzić taki kalkulator i dokładnie zaplanować bieganie na świeżym powietrzu.

CHatka-eKo

Posty: 2

 
U mnie idealne tętno podczas biegania to 120 uderzeń, niemniej jednak mam znajomego, który biega od dużo lat i on nawet do stu uderzeń na minutę nie chodzi. Wszystko jest kwestią organizmu, niemniej jednak i wytrenowania, wobec tego pożądane byłoby dużo biegać dla swojego zdrowia. Wówczas nie trzeba się martwić o nadwagę, a przecież o to nam właśnie chodzi.

Jasio234

Posty: 2

 
U mnie idealne tętno podczas biegania to 120 uderzeń, ale mam znajomego, który biega od wielu lat i on nawet do stu uderzeń na minutę nie chodzi. Wszystko jest kwestią organizmu, ale i wytrenowania, dlatego warto dużo biegać dla swojego zdrowia. Wtedy nie trzeba się martwić o nadwagę, a przecież o to nam właśnie chodzi.

Klara323

Posty: 5